Seyit Ahmet Uzun

KABIRDE ILK GECE

Ahmet dünya hayatında sadece kitapların satırları arasında okuduğu, varlığına inandığı, ama hiç göremediği kanatlı varlıklarla göz göze geldi. Titriyordu. “Bu bu” diyordu “sadece ölüm sonrasında yaşanacak olaylardır” Gözlerindeki perde kalkmıştı. Görünme

7,90 Euro
KABIRDE ILK GECE - 2 / SIRAT KÖPRÜSÜNDE HEYECAN

Kıldan ince çok inceyim, Günahla neşelenene,Kılıç gibi keskinceyim,İsyanla ömür sürene,,,,,

İnsanların heyecanı yüzlerinden, bakışlarından, duruşlarından okunuyor. Ne olacak hâlimiz? Nasıl geçeceğiz, bu kıldan ince kılıçtan keskince köprüyü, diye benim üzerimden geçmeyi düşünüyorlar. Haksız da değiller hani. Üzerimden ayakları kaydığında, ağzını açıp beklemekte olan hararetli ateşin tam içine düşecekler. Ölüm kurtuluştur, bende yanmaya göre.

5,90 Euro
KABIRDE ILK GECE - 4 / CENNET YOLCULARI

Ve inananlar cennette…
Allah’a gönülden teslim olanlar, cennet nimetinin sadece ve sadece Allah’ın eşsiz ve sonsuz
ikramının sonucu olduğunu ifade ederler.

6,90 Euro
KABIRDE ILK GECE 3 - CEHENNEM YOLCULARI

Azrail’in nefesi, yaşayanlar için surun birinci üfürülüşüdür. Bu nefesi duyanın, dünya ile bağları kopuverir. Başının üstündeki güneş söner, dağlar un ufak olur.

6,90 Euro
Yusuf Değer Kıymet Bilmeyi Öğreniyor / Öykülerle Aile İçi Davranış Eğitimi

Kardeşlik … Dünyanın en güzel duygularından birisidir değil mi? Kardeşimizle geçirdiğimiz zaman en sevinçli anlarımızdır. Onlarla bazen tartışır çoğu zaman mutlu oluruz. Tartışmamız bile güzeldir.

3,90 Euro
Yusuf Dürüst Olmayı Öğreniyor

YUSUF DÜRÜST OLMAYI ÖĞRENİYOR
Akrabalarımızın içinde amca ve dayılarımızın özel bir yeri vardır. Onlar baba yarısıdır. Bize hayatı öğreten öğretmenlerimizdir. Deneyimleri bizin için çok değerlidir. Bunun için öğütlerine kulak vermemiz gerekir.

3,90 Euro
Yusuf Güvenilir Olmayı Öğreniyor / Öykülerle Aile İçi Davranış Eğitimi

YUSUF GÜVENİLİR OLMAYI ÖĞRENİYOR
Arkadaş yüreğimizin bir diğer yarısıdır. Onunla sevinir onunla üzülürüz. Çocukluğumuzun süper kahramanıdır arkadaşımız. Sırlarımızı paylaştığımız ‘’Sır küpümüz’’ dür.

3,90 Euro
Yusuf Saygılı Olmayı Öğreniyor - Öykülerle Aile İçi Davranış Eğitimi

YUSUF SAYGILI OLMAYI ÖĞRENİYOR
Anne babalık dünyanın en kutsal mesleklerindendir değil mi ?
Bir çocuk için aile bahçesinde, anne babanın sevgi dolu yüreğinde yaşamak tanımlanamaz büyük bir mutluluktur. Hayatı kendilerinden öğrendiğimiz anne babalar, bizim örnek alacağımız ‘’ en süper’’ insanlardır.

3,90 Euro
Zeynep Merhametli Olmayı Öğreniyor - Öykülerle Aile İçi Davranış Eğitimi

Büyüklerimizin tecrübesi hayatımıza ışıktır. Onlarla geleceğe daha umut dolu bakabiliriz. Büyükanne ve büyükbabalarımız şefkati ve merhameti öğrendiğimiz ‘’ Süper İnsanlar ‘’ dır. Hayatı cennet yapan yol onlara yardım etmekten geçmektedir. Yani büyükanne ve büyükbabalarımıza yardım ailede mutluluğun anahtarıdır.
Şimdi hikayede sizi kahramanımızın macerasıyla baş başa bırakıyoruz .

3,90 Euro
Zeynep Paylaşmayı Öğreniyor - Öykülerle Aile İçi Davranış Eğitimi

ZEYNEP PAYLAŞMAYI ÖĞRENİYOR
Büyüklerimizin tecrübesi hayatımıza ışıktır. Onlarla geleceğe daha umut dolu bakabiliriz. Büyükanne ve büyükbabalarımız şefkatli ve merhameti öğrendiğimiz ‘’ Süper İnsanlar ‘’ dır. Hayatı cennet yapan yol onlara yardım etmekten geçmektedir. Yani büyükanne ve büyükbabalarımıza yardım ailede mutluluğun anahtarıdır.
Bu hikayede sizi kahramanımızla baş başa bırakıyoruz

3,90 Euro
Zeynep Sabırlı Olmayı Öğreniyor / Öykülerle Aile İçi Davranış Eğitimi

Kardeşlik cennet kokusudur. Yüreğimizde bir ömür yeşeren cennet meyvesidir. Onunla geçireceğimiz her an değerlidir. Acılarımızı paylaşacağımız, sevinçlerimizi çoğaltacağımız canımızdan bir parçadır. Kız kardeş ise yalnızlığımızın dert ortağıdır.

3,90 Euro
Zeynep Sevmeyi ve Yardım Etmeyi Öğreniyor - Öykülerle Aile İçi Davranış Eğitimi

ZEYNEP SEVGİYİ VE YARDIM ETMEYİ ÖĞRENİYOR
Anne babalık dünyanın en kutsal mesleklerindendir değil mi? Bir çocuk için aile bahçesinde, anne babanın sevgi dolu yüreğinde yaşamak tanımlanamaz büyük bir mutluluktur.

3,90 Euro
Zeynep Sorumluluk Sahibi Olmayı Öğreniyor - Öykülerle Aile İçi Davranış Eğitimi

ZEYNEP SORUMLULUK SAHİBİ OLMAYI ÖĞRENİYOR
Hayatımızda unutamadığımız insanlar vardır. İşte öğretmenler onlardan biridir. Aileden ayrıldığımızda ilk tanıştığımız yetişkinlerdir. Bunun için onların yaklaşımı hayata güvenle bakmamız için çok önemlidir.

3,90 Euro
Zeynep Yardımlaşmayı Öğreniyor - Öykülerle Aile İçi Davranış Eğitimi

ZEYNEP YARDIMLAŞMAYI ÖĞRENİYOR
Kardeşlik cennet kokusudur. Yüreğimizde bir ömür yeşeren cennet meyvesidir. Onunla geçireceğimiz her an değerlidir. Acılarımızı paylaşacağımız, sevinçlerimizi çoğaltacağımız canımızdan bir parçadır.

3,90 Euro

 
Haftanın Kitabı
 
Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir
6,90 Euro

Kader, insandan vazgeçmiyor. Anbean yeniden ve yeniden yazılıyor. Öyle anlar geliyor ki yapmam dediğin şeyi yapıyorsun, katlanamam dediğin şeye katlanıyorsun, sevemem dediğini seviyorsun, gidemem sanırken bir anda çekip gidebiliyorsun, öldüm diyorsun ama yine de yaşıyorsun... Başlarına ne geleceğini bilmeden uzun bir yola çıkan arayış içindeki genç bir sufi ile aklı karışık genç bir kızın bu yolculuklarında yazgılarından başka güvenecekleri hiç ama hiçbir şeyleri yoktur. Yedi gün boyunca yanlarında para, yiyecek, kıyafet ve en önemlisi de hiçbir planları olmadan şehir şehir dolaştıktan sonra başladıkları yere geri döndüklerinde onlar için artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Sadece yedi günde bile değişebilir miydi insan? Yeniden yazılabilir miydi kader? Elbette sadece yedi günde değişebilirdi her şey... Tıpkı sazlıktaki bir kamışın, yedi evreden sonra içli sesler verebilen bir “ney”e dönüşmesi gibi

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player